Як отримати професійну освіту навчаючись онлайн (Studway.com.ua)

Невеликий текст про MOOCs. Дещо про те, як не покинути онлайн-курс в процессі і довести справу до логічного завершення.

Коли це погана ідея?

Не треба підписуватись на 5 курсів одночасно, які потребують кожен по 8 годин витрат часу на тиждень. Це варто робити тільки у тому випадку, коли ви дійсно маєте багато вільного часу та залізну силу волі. Потрібно брати на себе стільки, скільки можете потягнути.

Як перемогти прокрастинацію?

Я переконаний, кожна людина має проблеми з прокрастинацією та силою волі – просто масштаби різні. Якщо хочете закінчити онлайн-курс і не можете, то швидше за все у вас у цілому проблеми із доведенням справ до логічного завершення. Якщо відверто можете собі зізнатись, що сила волі у вас слабка, то потрібно її «прокачувати».

Про це написано досить багато книг, люди проводять семінари, тренінги і т.д. Як це робити «взагалі», кожен підбирає індивідуально.

Мені, наприклад, допомагає контроль за часом і дуже чіткий графік. Більшу частину курсів я пройшов паралельно працюючи у фінансовій компанії, ведучи ефіри на радіо, та пишучи статті для дисертації. Вільного часу як такого не було. Але звідкись він взявся.

Як не облажатись та дослухати курс?

Якщо відчуваєте, что готові зірватись та кинути курс, є невеликий лайфхак, як цього уникнути. Розкажіть важливим для вас людям, що слухаєте онлайн-лекції, розповідайте про свій прогрес і позитивні враження від навчання. В такому випадку буде дуже складно відмовитися від навчання, щоб не зазнати «репутаційних» втрат. Мене це певною мірою стимулювало, коли було важно знайти час на навчання.

Leave a Reply